792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Pořiďte si kvalitní internet za pár korun!

Pořiďte si kvalitní internet za pár korun!

Publikováno: 21. 6. 2022377 slovČtení na 1.9 min.

Co je to kvalitní internet? Jak moc vysokou rychlost by měl kvalitní internet mít a nebude náhodou kvalitní internet pořádnou dírou v rodinném rozpočtu? Tyto, a spoustu dalších otázek určitě řešíte kdykoliv, když vyhledáváte nového poskytovatele, nebo nové připojení k internetu. Možností máte opravdu spoustu.

Ne každý ale chce kvalitní internet s maximálním výkonem pro hráče, který rozhodně nedokáže naplnit svůj potenciál. Mnohem častěji jednoduše hledáte takové připojení k internetu, se kterým budete spokojeni, ale které vás nebude zbytečně stát vysoké investice. A přesně taková připojení jsou takové předmětem dnešního článku.

Jaká je dnes standardní rychlost připojení?

Standardy se neustále zvyšují, ale stále je otázkou, co chcete konkrétně dělat. Pokud máte rádi sledování multimédií a streamů online, tak rozhodně vaše připojení k internetu bude chtít brzy upgrade. Před pár lety bylo standardem rozlišení HD ready nebo HD, ale dnes už není problém najít videa a streamy ve FullHD nebo 2K a 4K.

Pro takové aktivity už rozhodně připojení v řádu desítek megabitů nebude ideální. Dnešním standardem a zlatou střední cestou, je tak většinou připojení o rychlosti 250 nebo 320 megabitů za vteřinu.

Na kolik mě takové připojení přijde peněz?

Co se týče financí, tak se kvalitní internet dá pořídit už kolem pětiset korun. Většina uživatelů se dokonce vejde s budgetem pro svoje připojení k internetu poměrně dost jednoduše pod pětistovku v rámci dlouhodobých smluv, nebo smíšených služeb s internetovou televizí, telekomunikačními služkami a dalšími podobnými položkami. Pokud vám ale podobné připojení k internetu nestačí, tak byste rozhodně neměli váhat s jeho upgradem. Opravdu kvalitní připojení, která má dvojnásobnou rychlost vás totiž nevyjde na dvojnásobek financí. Rozdíl je mnohdy v oblasti jedné či dvou stovek korun.

 

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.