792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Už žádné přeskakování reklam u televize přes internet?!

Už žádné přeskakování reklam u televize přes internet?!

Publikováno: 5. 6. 2018381 slovČtení na 1.9 min.

Televize přes internet jsou stále oblíbenější a jejich popularita nezastavitelně roste. Jedním z důvodů, pro který jsou moderní televizní služby natolik oblíbené, je skutečnost, že s nimi divák nemusí sledovat nudné a zdlouhavé reklamy. Jednoduše si je totiž může přetočit a užívat si filmy či seriály bez zbytečného rušení reklamních spotů. S tím by ale teď měl být konec…

Televize přes internet omezí přetáčení reklam

Každý moc dobře ví, že televize nejvíce peněz vydělávají právě na reklamách, které ale drtivou většinu lidí vůbec nebaví. Jen si sami upřímně přiznejte, jestli vás nedokáže vytočit, když ve filmu zrovna běží nejnapínavější scéna a najednou jí přeruší reklama, která je navíc oproti filmu tak hlasitá, že by klidně probudila i mrtvého.

Televize Nova i FTV Prima podaly návrh na omezení této funkce, kterou od dubna tohoto toku projednávají s operátory, jež tolik oblíbené televize přes internet v současné době nabízí.

Stojí je to peníze

Televize přes internet a její možnost přeskakovat reklamy je pro televize viditelným zásahem do finančního rozpočtu. Televize se proto netají tím, že je přetáčení reklam finančně poškozuje a právě proto se s operátory snaží vyjednat takové řešení, aby je to nestálo drahocenné peníze. Tím se jen potvrzuje to, co jsme napsali na samotném začátku: televize rejžují čistě na reklamách a jelikož je to poškozuje, my se budeme muset přizpůsobit.

Od kdy?

Možná vás teď nejvíce zajímá, kdy k omezení přetáčení reklam u televize přes internet vlastně dojde. Podle plánů by se mělo jednat už o letošní září. Může se tát, že některé platformy poskytovatelů tohle omezení neumožní, v takovém případě by došlo k plošnému zákazu přetáčení reklam. Máme se opravdu na co těšit…

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.