792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co jsou to cloudové služby, a proč je používat?

Co jsou to cloudové služby, a proč je používat?

Publikováno: 5. 4. 2022386 slovČtení na 1.9 min.

Cloudové služby jsou jedním z nejlepších a nejmodernějších trendů, které nám připojení k internetu přináší v rámci sdílení práce a obsahu. Jednoduchou definicí cloudové služby může být poskytnutí úložiště a nástrojů, které jsou online pod uživatelským heslem.

Už jen z téhle definice pramení celá řada výhod a důvodů, proč cloudové služby opravdu využívat. Některé vás ale možná na první pohled nenapadnou, přičemž jsou pro cloudové služby velice specifické a v praxi pro jejich uživatele přinášejí opravdu velké výhody.

Cloudovéslužby: jednoduché, přístupné, a dokonce i zdarma

To nejlepší na cloudových službách je, že nemusíte nic instalovat, nic tvořit. Pokud máte moderní prohlížeč a připojení k internetu, tak máte vše, co pro užívání cloudových služeb potřebujete. Celá řada služeb nabízí také svoje vlastní aplikace, ale jejich instalace a užívání není nutností k tomu, abyste cloudové služby užívali.

Celá řada služeb je navíc zcela zdarma. Jsou tak dostupné široké veřejnosti a možná je využíváte i vy, aniž byste tento název znali. Co například datová úložiště Google Drive nebo One drive? Nebo populární platforma Google Fotografie.

Pracujte, sdílejte a čtěte odkudkoliv

Dnes už připojení k internetu máme při ruce neustále. Pevné i bezdrátové sítě najdeme víceméně na všech místech, a případně máme neustále v kapse mobilní data. Díky tomu můžeme jednoduše přistoupit k našim dokumentům, práci či sdíleným souborům kdekoliv, kde se připojíme.

Ohromnou výhodou, kterou spousta lidí nemusí znát, je možnost sdílené práce. Díky připojení k internetu a kvalitním cloudovým technologiím, můžeme jednoduše spolupracovat v reálném čase s celou řadou lidí. Přitom můžeme všichni dělat na jednom jediném dokumentu a dokonce s různých platforem, operačních systémů či zařízení.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.