792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co vám přináší moderní televize přes internet za výhody?

Co vám přináší moderní televize přes internet za výhody?

Publikováno: 21. 7. 2022385 slovČtení na 1.9 min.

Televize přes internet je modernější technologií televize, která pomalu ale jistě zcela nahrazuje satelitní televize nejen v nabídkách operátorů, ale také v preferencích klientů. Mladí lidé už využívají především televize přes internet, a i starší ročníky se pomalu dostávají mezi klienty, které televize přes internet dokázala oslovit svými zásadními výhodami a funkcemi.

Jenže co nám ale všechno televize přes internet přináší a proč je tak moc oblíbená? Na to se podíváme na následujících řádcích, na kterých se pro vás možná televize přes internet stane novou jasnou volbou!

Jednotné připojení bez potíží

Zásadní výhodou je, že internet TV nabízí mnohem lepší konektivitu. Zatím co satelitní televize využívá svého vlastního satelitního signálu, tak televize přes internet plně využívá internetového připojení k získávání signálu a všech potřebných dat.

Pochopitelně je přitom důležité, aby internet TV podporovala také vaše televize. V případě jakékoliv moderní televize zakoupené v horizontu minimálně sedmi let je přitom podpora automatická, jen u starších televizí s tím může vzniknout drobný problém. V případě počítačů, notebooků či přenosných zařízení potom často poskytovatel nabízí aplikaci, které umožňuje sledování televize přes internet.

Chytré funkce a videotéky

Standardní satelitní televize má takzvané kontinuální vysílání. To znamená, že se vysílá v jednom časovém pásmu a nejde to změnit. Pokud tak zmeškáte začátek svého oblíbeného programu, tak bohužel „máte smůlu“.

Oproti tomu internet TV vám nabízí efektivní řešení, kterým jsou možnosti přetáčení a videotéky. Není zde totiž problém couvnout ve vysílání a pustit aktuální pořad, a mnohdy i předešlé pořady, znovu od začátku a nepřijít tak o začátek. Videotéky nám pak nabízí možnost sledovat pořady podle vlastních preferencí kdykoliv a kdekoliv.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.