Facebook je celosvětově populární sociální síť, která sdružuje lidi z celého světa.  Kdo v dnešní době nemá založený profil na Facebooku, snad jako by ani neexistoval. Je všeobecně známo, že tahle modrá sociální síť sleduje své uživatele a sbírá o nich data z externích webů a aplikací. Nově ale bude možné sběr dat zakázat.

Lidé se proti jednání Facebooku bouří

Mnoho uživatelů se staví negativně k jednání Facebooku. Řadě z nich se totiž ani trochu nelíbí, že si o nich sociální síť data vyhledává, sbírá a následně ukládá.  Proto se Faceebook rozhodl, že těmto uživatelům nabídne možnost zablokovat sběr dat.

Není to poprvé, co se Facebook propírá kvůli uživatelským datům

V poslední době to rozhodně není poprvé, co se ve spojitosti s Facebookem šíří vlna negativních reakcí týkající se uživatelských dat. Nejednou se totiž stalo, že uživatelská data naprosto nechráněná unikla a byla dostupná prakticky komukoli – o posledním problému jsme vás nedávno informovali v jednom z našich dřívějších článků.

Proto se majitel Facebooku rozhodl, že  zapracuje na soukromí uživatelů. Proto se nově budete moci podívat, jaké aplikace třetích stran vás sledují a kolik informací o vás mají. Pokud s tím nebudete souhlasit, budete moci jejich aktivitu okamžitě zablokovat.