792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Jaké výhody nám přináší nový 5G internet?

Jaké výhody nám přináší nový 5G internet?

Publikováno: 3. 2. 2022370 slovČtení na 1.9 min.

Dlouho se čekalo na novou síť typu 5G v České republice a dnes už je konečně 5G internet realitou. Toto moderní připojení k internetu je jednou z věcí, které byly dlouho očekávány. Sám 5G internet přitom nabízí celou řadu výhod a v mnoha ohledech je mnohem dokonalejší než doposud používané bezdrátové technologie připojení.

V rámci dnešního článku si představíme 5G jako takový, a především výhody, které nám 5G internet při svém každodenním užívání může přinést.

Dvojnásobná rychlost oproti 4G internetu

Dříve používané připojení k internetu bylo víceméně o polovinu pomalejší, než je moderní rychlost internetu 5G. Právě i rychlost je jedním z důvodů, proč byl dlouho 5G internet doslova bombardovaný celou řadou pomluv o jeho nepříznivém vlivu na lidské zdraví. Jeho vyšší rychlost je způsobena právě mnohem vyšší frekvencí, na kterém se standardně 5G internet vysílá. Opravdu stabilní připojení pomocí technologie 5G je schopné dosáhnout stovek megabitů, čímž se vyrovnává konkurenčním „kabelovým“ druhům připojení k internetu.

Stabilita připojení i nové vrstvy

Jednou z dalších velkých výhod, je stabilita připojení. Ta je pochopitelně spojena rovněž se stejnou hodnotou, jako je celková rychlost. Vyšší frekvence, na které 5G internet funguje, je totiž mnohem méně stíněná běžnými překážkami. Dosahuje tak i mnohem větší stability i v takových oblastech, jako jsou větší budovy nebo případně místa pokrytá menším množstvím signálu.

Jednou z důležitých věcí, které 5G internet přináší, jsou i nové datové vrstvy. Pro člověka, který jej užívá k základnímu užívání, jsou víceméně nepodstatné. Pokud se ale věnujete vývoji nebo práci v rámci celého připojení k internetu, tak je můžete ocenit. Nové datové vrstvy totiž zefektivňují dálkové ovládání, nebo technologie chytrých domácností.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.