792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Moderní televize a internet. Spojení, které přináší celou řadu výhod

Moderní televize a internet. Spojení, které přináší celou řadu výhod

Publikováno: 29. 8. 2023386 slovČtení na 1.9 min.

Propojení těchto dvou technologií by možná ve svém zárodku nemuselo dávat stoprocentní smysl. Jenže od momentu, kdy se televize přes internet poprvé stala reálnou službou, získává ohromnou popularitu doslova na každém kroku.

Přitom je to nejen zásluha televize přes internet, ale také samostatného připojení k internetu, které dokáže celou řadu technických výhod realizovat. A jejich spojení, je rozhodně jednou z nejlepších věcí na poli multimediální zábavy.

Odlišný způsob vysílání a příjmu

Pokud se podíváme na klasické pozemní vysílání, tak zde máme stoprocentní broadcast. To je vysílání, které je v jeden moment bez adresáta rozesíláno do celé sítě. To je sice dobré řešení pro pozemní vysílání, ale pro internet TV již nebylo dostačující.

Důvodem je, že takové vysílání všem dává jedinou možnost. Přijímat ta data, která jsou přesně v ten moment aktuální. Co když ale využijeme internet v domácnosti, který si může sáhnout kdy potřebuje přesně pro data, která potřebuje? A přesně to je to, co tvoří výhody televize přes internet.

Které výhody z toho televize přes internet čerpá?

Základní výhodou je to, že už neexistuje závislost na kontinuálním vysílání. Vracet se můžete bez problémů až několik dní zpětně v programu, přetáčet si aktuální pořad na předchozí bod, nebo přes připojení k internetu rovnou využívat rozsáhlé videotéky, které naprostá většina poskytovatelů nabízí. Nezávislost na ostatních je tak ohromným plusem.

Vyžaduje ale silné připojení

Jedinou potencionální nevýhodou mohou být nároky na samotné připojení k internetu. To bude vytěžováno v závislosti na tom, v jakém rozlišení vysílá daný program. Všeobecně ale platí, že vám dokáží poskytovatelé jedné či druhé služby poradit, jaké tarify jsou dostačující pro bezproblémové používání televize přes internet.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.