792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

T-Mobile zapracoval na množství optických přípojek

T-Mobile zapracoval na množství optických přípojek

Publikováno: 12. 12. 2019264 slovČtení na 1.3 min.

Společnost T-mobile má na tuzemském trhu nejvyšší zastoupení v oboru mobilních telekomunikačních technologií a služeb. Operátor ale intenzivně pracuje i na jiných oblastech svého obchodu a v letošním roce výrazně navýšil pokrytí své optické sítě.

Dlouhodobý plán pro T-mobile

Na začátku roku 2019 růžový operátor disponoval několika málo tisíci aktivních optických přípojek. V letošním roce došlo k rapidnímu navýšení tohoto počtu a do konce roku plánují mluvčí společnosti pokrytí pro více, než 100 000 domácností. Optická síť společnosti je vysoce kvalitní s garantovanou přenosovou rychlostí až 10Gbit / sekundu. Malé pokrytí se společnost rozhodla řešit nejen v tomto roce, ale zároveň v nastaveném trendu pokračovat i v letech příštích.

Podzemní síť se má šířit do roku 2025

Podle mluvčích společnosti je operátor se současným růstem sítě spokojený a chce stejným tempem pokračovat i nadále. Největší zásluhu na letošním růstu má společnost Planet A, která poskytuje připojení pro 40 000 domácností v Praze, Neratovicích a Mělníku. T-mobile svojí síť rozšiřuje podzemním vedením kabelu, které sice estetické ale zároveň je technologicky i pozemkově náročné a tak společnost doufá, že se podaří i nadále udržet současný trend. Do konce roku 2025 operátor T-mobile plánuje pokrytí 1 milionu domácností.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.