792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Úklid a péče o domácnost přes internet? I to může být chytrá domácnost

Úklid a péče o domácnost přes internet? I to může být chytrá domácnost

Publikováno: 7. 12. 2021364 slovČtení na 1.8 min.

Chytrá domácnost je sice stále do značné míry otázkou budoucnosti, ale mnohé dostupné technologie už procházejí do domácností v České republice již dnes. Často jde i o takové technologie, které mohou pomoci s mnoha úkony v domácnosti, a vše co potřebujete je mobilní internet v telefonu.

Myšlenka toho, že nemusíte ani být doma, abyste mohli pečovat o domácnost a uklízet, je zkrátka brilantní. A není se čemu divit, když řekneme, že na tyto služby také aktivně cílí všechny společnosti, které se starají o popularizaci a rozšíření chytrých domácností po celém světě. Pojďme se společně podívat na to, jaké technologie, můžete využívat již dnes.

Neustále čistá podlaha, aniž byste vytírali

Jedním z komponentů, které už můžeme dlouho potkávat v rámci automatizovaných domácností, mohou být chytré robotické vysavače. Chytrá domácnost jako taková ale znamená i něco víc. Konkrétně třeba fakt, že tyto robotické vysavače můžeme přes mobilní data kontrolovat, zapínat či vypínat a manipulovat s nimi.

O všechno se stará neustálé připojení k internetu, které doma může přes přístupový Wifi bod, nebo jinou technologii propojovat zařízení, které potom pomocí spárovaného účtu nebo mobilního zařízení, lze jednoduše ovládat na dálku.

Praní, aniž byste nebyli doma? Dnes už je to možné!

Dokonce už i praní je do značné míry automatizované. Určitě někdy znáte šílený frmol, kdy nemáte čas na to, abyste rychle naplnili pračku, počkali až dojede program a hned na to rovnou vyklidili prádlo. Takhle vám ale postačí jen připojení k internetu a naplněný buben pračky. Jakmile se budete vracet domů, tak jednoduše přes aplikaci stačí aktivovat pračku a při příjezdu domů na vás už bude kompletně vyprané prádlo čekat. Vše jednoduše jedním kliknutím v online aplikaci.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.