792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

UPC test rychlosti snadno odhalí spolehlivost připojení

UPC test rychlosti snadno odhalí spolehlivost připojení

Publikováno: 29. 12. 2020387 slovČtení na 1.9 min.

Každý, kdo se na internetu už nějakou dobu pohybuje nejspíš potkal pojmy jako je test rychlosti, speedmeter a podobné. UPC test rychlosti je pak variantou tohoto uživatelského nástroje, která je určená přímo pro klienty tohoto poskytovatele. Používat testy rychlosti přímo od poskytovatele by mělo být přednostní, protože UPC test rychlosti používá specifické testovací servery, které nezkreslují výsledky.

Pokud tak vyzkoušíte jakékoliv nezávislé testy rychlosti, nebo přímo UPC test rychlosti, tak se můžete setkat s různými výsledky. To může být výsledkem několika technických aspektů, kdy nezávislé testy mohou užívat například vzdálené testovací servery a tím přirozené zkreslovat výsledky.

UPC test rychlosti je rychlý a spolehlivý

Jedná se opravdu o rychlý a spolehlivý test, který se dá doporučit nejen klientům UPC napříč Českou republikou. UPC test rychlosti je algoritmem, a i zacílením testovacích serverů zaměřený tak, aby byl přizpůsobený přímo pro naši republiku a dokázal tak podávat kvalitní výsledky.

Často se ale může stát, že nám UPC test rychlosti i jakýkoliv nezávislý podává rozdílné výsledky. Pokud se jedná o drobné rozdíly v desetinách Mbit, tak není důvod brát na odlišná měření zřetel. Pokud jsou ale výsledky opravdu odlišné i o celé Mbit, tak je možné, že s naším připojením něco není v pořádku.

Co nám může test rychlosti odhalit?

Test rychlosti většinou fakt neslouží k tomu, aby odhalil, zdali nám poskytovatel opravdu dává slíbenou rychlost, ale spíš k odhalení technických chyb na naší straně. Často díky němu můžeme odhalit problémy s připojením jako je například slabý signál při bezdrátových technologiích, nebo i technickou závadu v kabeláži a síťových prvcích jako takových. Stále je ale potřeba mít na mysli, že UPC test rychlosti i jakýkoliv jiný, může mít výsledky testování lehce odlišné od reality.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.