792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Naučte se zdokonalit svůj webový prohlížeč pomocí rozšíření

Naučte se zdokonalit svůj webový prohlížeč pomocí rozšíření

Publikováno: 10. 2. 2022400 slovČtení na 2 min.

Bez něj si už dávno nedokážeme představit připojení k internetu. Webový prohlížeč se stal základním druhem software, který se stará o naše aktivity online. Přitom je každý webový prohlížeč lehce odlišný oproti konkurentům. Ne každý webový prohlížeč je ale dokonalý. A důvod? Musí být upraven tak aby vyhovoval maximu lidí. Pro mnohé tam tak spousta funkcí chybí, jiným zas jeho běh zpomaluje řada věcí, co nikdy nepoužijí.

Váš webový prohlížeč ale může být podstatně dokonalejší díky instalovatelným rozšířením, které vám mohou připojení k internetu ještě mnohokrát zpříjemnit. Pojďme se podívat na to, jak instalovatelná rozšíření pro webový prohlížeč vlastně fungují.

Existují dnes pro opravdu každý webový prohlížeč

Je zcela jedno jaký používáte prohlížeč, pokud se jedná o jeden z těch, které jsou globálně nejpoužívanější. Typicky mezi ně patří prohlížeče jako je Chrome, Opera, Firefox nebo oblíbené Safari u uživatelů MacOS. Všechny ze zmíněných prohlížečů, a ještě mnohem více, podporuje takzvaná rozšíření, některé je můžete spíše najít jako moduly. Všechny slouží k tomu, aby připojení k internetu a zkušenost s prohlížečem byli co nejlepší. Proto neobsahují ani tak všeobecné, jako spíš odborné a konkrétní funkce.

Jednoduchá instalace a široké využití

Víceméně každý z prohlížečů má někde v rámci hlavního menu možnost spravovat tato rozšíření. Pomocí vyhledávání si najdete rozšíření, které potřebujete, a jednoduše ho dáte instalovat. Jakmile se nainstaluje, tak některá mohou vyžadovat restart prohlížeče. Podle toho, jaké rozšíření používáte, potom začne fungovat samo, nebo se ukáže jeho funkční ikona.

Jednoduše tak můžete bez použití jakéhokoliv dalšího software například dělat screenshoty z webových stránek. Nebo dokonce můžete využít celou řadu rozšíření přímo pro vývojáře, které během připojení k internetu a prohlížení stránek mohou například skenovat použitá písma, nebo pluginy v CMS systémech.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.