792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Co je vlastně ADSL internet?!

Co je vlastně ADSL internet?!

Publikováno: 12. 4. 2018324 slovČtení na 1.6 min.

Co je to ten ADSL internet? Možná si po přečtení první věty dnešního článku nevěřícně ťukáte na čelo a ptáte se, jestli to opravdu myslíme vážně. Pochybujete totiž nad tím, že by se v dnešní době našel někdo, kdo by neměl tušení, co to ten ADSL internet vlastně je. A víte co? I přesto, že je dnešní doba pokročilá a mnohdy se zdá, že všichni vědí všechno, najdou se mezi námi tací, pro které je spojení ADSL a internet jednou velkou neznámou. Pakliže k takovým lidem patříte i vy, přečtěte si v dnešním článku užitečné informace o ADSL internetu. Pak už budete mít jasno.

ADSL internet – co to je?

Zkratka ADSL znamená v překladu do anglického jazyka „Asymmetric Digital Subscriber Line„, u nás v Česku jí říkáme asymetrické připojení k internetu. Dnes se již častěji používá zkratka DSL.

ADSL internet je typický tím, že uživatelům nabízí vyšší download nežli upload. Pokud byste to chtěli říci více laicky, pak je úkolem ADSL internetu poskytnout vyšší rychlost přenášených dat oproti těm odcházejících.

Kdo jej může využívat?

ADSL internet je vysokorychlostní a zpravidla neomezený. S klidem jej může využívat jak domácnost, tak i firmy, školy nebo jiné instituce. Je pravdou, že ADSL připojení je velice oblíbené, protože drtivé většině uživatelů vyhovuje vyšší rychlost stahování před rychlostí nahrávání.

Chcete-li si domů zřídit ADSL připojení, kontaktujte některého z poskytovatelů. Vybírat můžete mezi nejoblíbenějším O2 a T-Mobile, výjimkou nejsou ani místní poskytovatelé.

 

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.