792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Dbejte na vaši online bezpečnost, aneb jaké hrozby nás nejvíc ohrožují?

Dbejte na vaši online bezpečnost, aneb jaké hrozby nás nejvíc ohrožují?

Publikováno: 14. 4. 2022389 slovČtení na 1.9 min.

Na internetu nás může každý den potkat celá řada nebezpečí. Online bezpečnost je proto opravdu velice důležitým tématem, které není radno jednoduše přehlížet. Zatím co se neustále zdokonalují praktiky podvodníků a programů, tak se zvyšuje i požadavek na online bezpečnost.

Během jediného připojení k internetu se přitom můžeme setkat klidně i s desítkami pokusů o různé krádeže a softwarové napadení. Spoustu z nich přitom řeší štíty takzvanou tichou chybou, což znamená že problém vyřeší, aniž by u toho uživatele museli rušit a informovat. Jaké jsou ale jednoznačně nejčastější rizika, která nás mohou potkat?

Loupež osobnosti? Online je to denní chleba

V online prostředí se můžeme potkat s celou řadou rizik. Velká část z nich přitom číhá na místě, které nás při připojení k internetu láká bezkonkurenčně nejvíc. A to jsou právě sociální sítě. Již dlouhodobě se můžeme potkávat s tím, že se občas pro potřeby falešných recenzí či reklamy ukazují obličeje, které jsou jednoduše někoho cizího. Jedná se o takzvanou loupež osobnosti. Základem pro online bezpečnost je v tomto ohledu nastavení sociálních sítí. Především potom soukromí v tom ohledu, kdo může a nemůže vidět vaše fotografie a soukromé informace.

Viry a roboti, kam se jen podíváš

Ačkoliv problém škodlivých kódů pro všeobecnou veřejnost dlouho nepředstavuje takové riziko, jsou tu stále hrozby pro online bezpečnost, které pobíhají nerušeně online. Jedná se o jednoduché roboty, kteří v rámci internetové sítě zkouší napadat různá zařízení. Cokoliv tedy má připojení k internetu, může být i potencionálním cílem takového útoku.

Před nimi nás ale chrání antivirové systémy. Jejich preventivní štíty s vysokou efektivitou dokáží připojení k internetu dostat do zcela odlišných sfér. Mnohé jsou přitom zdarma dostupné, nebo za poměrně přijatelné částky ve svých PRO verzích.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.