792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Facebook bude k ověření používat rozpoznání obličeje

Facebook bude k ověření používat rozpoznání obličeje

Publikováno: 17. 12. 2019275 slovČtení na 1.4 min.

Ověřování identity uživatele pomocí otisku prstů nebo rozpoznání obličeje je již standardním bezpečnostním prvkem. Nově se chce k zástupu poskytovatelů s tímto zabezpečím připojit o samotná sociální síť Facebook.

K rozeznání napomůže video

Perličkou je, že tato novinka nevychází z žádného oficiálního pramene, ale ze specializovaného fragmentu kódu, který byl na síti Facebook nalezen. Tento kód by podle odborníků měl sloužit právě k funkci rozpoznání obličeje. Funkce samotná je založená na specializovaných senzorech, které zvládnou rozpoznat unikátní rysy obličeje.

Facebook naštěstí počítá s tím, že zařízení se zmiňovanými senzory nemusí být vybavená celá řada zařízení jimiž uživatelé síť navštěvují. Jako identifikátor by mělo sloužit „selfie“ video a o identifikaci samotnou by se měl postarat specializovaný algoritmus.

Rozpoznání obličeje je běžná ochrana

Pro spoustu lidí není představa odesílání obrazu a videa svého obličeje na vzdálený cizí server nikterak příjemná záležitost. Samotná funkce rozpoznání obličeje je už rozšířená a hojně používaná například úřady při cestování a identifikaci v rámci zabezpečení. Specifická funkce využívající senzory najdeme i ve všech nových sériích produktů Apple. Do nedávna užívané Touch ID nyní nahradilo Face ID, které právě pomocí senzorů zpřístupní zařízení při zaměření obličeje majitele.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.