792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Nejčastější problémy, které dělá špatné nastavení domácí sítě

Nejčastější problémy, které dělá špatné nastavení domácí sítě

Publikováno: 10. 8. 2023372 slovČtení na 1.9 min.

Nastavení domácí sítě se může zdát jako jednoduchá věc, ale rozhodně to nemusí být žádná legrace. Je totiž několik kritických míst, kde, pokud uděláte chybu, tak bude mít síť problémy s výkonem, nebo dokonce vůbec nebude fungovat.

V rámci dnešního článku vám přitom dáme několik tipů právě na ta nastavení, která pokud nefungují, jak mají, tak se mohou projevovat opravdu intenzivně.

Chybné nastavení DHCP protokolu

DHCP protokol je specifická funkce, která slouží k automatickému přidělování IP adres v síti. Uvnitř routeru se vytvoří takzvaná ARP tabulka, která propojuje fyzické MAC adresy se síťovými adresami. Pokud nejsou ale adresy přidělovány správně, tak nefunguje nic. Komunikace uvnitř sítě ani připojení k internetu totiž neví, kam má odesílat data.

Špatná výchozí brána sítě

Velice důležité nastavení hlavně pro již zmíněné připojení k internetu. Výchozí brána je vždy adresa síťového prvku, routeru, který umožňuje komunikaci mimo síť. Jak jste jistě pochopili, pokud ještě špatně nastavená, tak data nemohou opustit síť a tím pádem připojení k internetu nemůže fungovat.

Bezdrátová síť a nastavení pásem

Jednotlivá pásma jsou vysílací úrovně pro wifi připojení. Pokud ale máte na stejném pásmu velké množství sítí v okolí, tak pásmo zahlcené. I na dobrém signálu tak budete vnímat problémy s připojením. Jednoduše stačí pásmo změnit, nebo povolit automatickou změnu v routeru.

Nedostatečná bezpečnost v nastavení domácí sítě

Bezpečnost bychom měli ve všech případech brát vážně. U připojení kabelem se nemusíme příliš bát, ale velice podstatné by mělo být zabezpečení wifi připojení. Standardem většinou bývá jenom silné heslo, ale existují i další způsoby, jako jsou například veřejné ukrytí wifi, nebo aplikace white a black listů pro přístup do sítě.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.