792 315 084
OVĚŘIT DOSTUPNOST

Kdy používat test rychlosti připojení

Kdy používat test rychlosti připojení

Publikováno: 15. 9. 2022393 slovČtení na 2 min.

Test rychlosti připojení je jednou z těch nejlepších možností, jak můžete jednoduše a velice efektivně zkontrolovat aktuální hodnoty vašeho připojení k internetu. Test rychlosti připojení vám totiž dokáže přehledně a pohotově nabídnout všechny důležité parametry v reálném čase, díky čemuž můžete sledovat například výpadky a nestabilitu v síti.

Mimo toho je ale test rychlosti internetového připojení také mnohdy dost nepřesný. Stále musíme počítat s tím, že ne každý test rychlosti připojení je zcela vhodný pro konkrétní geografickou oblast, či druh připojení k internetu. Mimo toho za zmínku stojí právě i ten fakt, že ne v každý moment dokáže test rychlosti připojení nabídnout nejlepší výsledky.

Testujte v minimálním využití sítě

Každý test rychlosti internetového připojení vám dokáže nabídnout různé výsledky v závislosti na tom, jak moc je síť zrovna vytížená. Pokud chcete mít opravdu kvalitní obraz toho, jaké příchozí hodnoty vám poskytovatel opravdu dodává, tak je potřeba využít momentu, kdy je síť na svém minimu, co se týče jejího užívání. Konec konců se rychlost připojení k internetu dělí mezi jednotlivá zařízení, čímž může při jejím vytížení dost snížit celkovou přesnost měření.

Pozor na hodnoty u sdílených připojení

Leč si toho většinou nemusíme všimnout, tak je velice často kupříkladu v panelových domech sdílené připojení. To znamená, že je přípojka internetu sdílená pro všechny a připojení k internetu tak celý dům čerpá z jediného zdroje.

To má sice velkou výhodu v jednoduchosti instalace pro celý dům i jednotlivé členy v síti, ale nevýhodou je, že může rychlost připojení k internetu kolísat například ve večerních špičkách. Proto i zde test rychlosti připojení může zcela reálně ukázat jiné hodnoty, než vám ukázal v moment, kdy jste zkoušeli test v méně využité síti.

Čtěte také

Přečtěte si i ostatní články z blogu.